Veggyline

Veggyline

Share

Страница, която ще ни накара да се замислим за линията, която следваме в живота си и начинът, по който гледаме на нещата.

Основната цел е информиране за това как да изградим красиво и здраво тяло изцяло на растително хранене (plant-based diet), как да бъдем в перфектна форма и здраве, същевременно грижейки се за нещо много по-мащабно от нашето тяло. Тук се разглеждат и други теми, свързани с природосъобразния начин на живот и спорт.

Страницата е предназначена както за хора, които са избрали този начин на живот, так

Photos from Veggyline's post 23/08/2023

Животът съществува благодарение на слънчевата енергия. Тази енергия се натрупва в растенията, плодовете, зеленчуците, семената, ядките, зърната и бобовите култури. Когато се храним с тях, ние консумираме директно слънчева енергия. С други думи, ние се храним със слънчева храна, запазила почти цялата си жизнена енергия. Много растения запазват своята животодаваща енергия доста време след като са откъснати. Всъщност, те запазват своята способност за покълване и растеж. За разлика от това обаче, когато консумираме месо, в него вече от няколко дни са започнали процеси на разложение, така ние поглъщаме мъртва храна - храна, в която жизнената енергия е разложена.

Дори през зимата, когато е мрачно и студено и няма много слънчеви дни, можем да заредим тялото, ума и духа си със слънчева енергия, консумирайки растителна храна. Така ще повишим жизнеността, настроението, вибрацията и имунитета си. В действителност, думата вегетариански не произлиза от УЕСЕТАВЬЕ (растение), а от латинската дума УЕСЕТАКЕ, което означава оживявам, съживявам. Когато римляните са използвали термина „хомо вегетус", те не са имали предвид човек, който се храни с растения, а енергичен, динамичен, здрав човек. През 1842 г. основателите на Британското вегетарианско общество въвеждат латинската дума vegetus, която значи “крепък, здрав, свеж, бодър”. Със словосъчетанието Homo vegetus се назовава развитата духовно и физически личност.
Желая на всички прекрасни слънчеви дни 🌞🌎☀️🍏🥒🍇🥦🥬🌶☀️🌽🌞🍀☀️🌞💪🌞☀️ #животът #съществуване #благодарание #слънце #слънчеваенергия #енергия #растения #плодове #зеленчуци #ядки #семена #зърна #бобови #жизненост #сила #енергичен #здрав #оживен #свеж #бодър #развивам #настроение #имунитет #вибрация #съзнание #тяло #ум #дух

Photos from Veggyline's post 23/08/2023

03/03/2022

ЧЕСТИТ 3-ТИ МАРТ! ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК! ЧЕСТИТ ДЕН НА ОСВОБОЖДЕНИЕТО!

От векове наред всички се борим за свобода, но какво е свободата?

Не е ли свободата, която търсим, да използваме сърцето и ума си и да живеем собствения си живот, вместо живота на убежденията си?

Убеждения, които не са наши, а са ни насадени посредством медиите, социалното и културното инжинерство, развлекателните и образователните ни системи. Убеждения, изцяло основани на РАЗДЕЛЯНЕ и то във всяка една сфера от живота (политика, религия, здравеопазване, спорт, марки, с маски-без маски, ваксинирани-неваксинирани, Русия-Украйна и т.н.).

Следвайки така насадените ни убеждения, няма как да се освободим, да бъдем такива каквито сме, да можем да изразим свободно себе си, мнението си, да не се боим от бъдещето, нито да се срамуваме от миналото, да се радваме на живота, да играем, да изследваме, да бъдем със свободно и чисто съзнание – като децата, които сме били някога, и които все още сме, да бъдем щастливи и да обичаме...

Обратното - ще се освободим когато сме обединени, но първо осъзнаем, че не сме свободни, дори и да не сме във военно или друго положение. Трябва да видим проблема, за да го решим. Първата стъпка към общото освобождаване е личната свобода, а първата стъпка към личната свобода е осъзнаването.

Осъзнаването, че всички сме пропити с РАВЕНСТВО и ЕДИНСТВО – не чрез дълбоко насадените в подсъзнанието ни убеждения (несъзнателния ум), които ни свързват в РАЗДЯЛА, а чрез същността на живота, която сме ние – СУВЕРЕННА И ИНТЕГРАЛНА. Осъзнаването, че обединението прави силата и само и единствено когато сме обединени ще бъдем свободни!

Още: https://advmalchev.com/blog/8/

#свобода #обединение #единство #равенство #сила #освобождение #3тимарт #деннаосвобождението

Едно единствено хранене може да подобри значителн…тавяне, изчисти нашата плазма и кръвоносни съдове 13/02/2022

Наскоро проведен научен експеримент от д-р Робърт Вогъл - съпрецедател на NFL (национална футбулна лига), доказва какво поразително въздействие има само едно единствено хранене върху нашия организъм, както и представянето ни в спорта и секса.

Замислете се, до празника на ❤❤❤ има достатъчно време да подобрим значително нашето ❤❤❤❤❤🤫🤭 представяне 👌😇

Весело изкарване на празника на ❤🍷🥳

Още на www.veggyline.com

Сайтът не е достъпен в момента, поради технически причини. Затова излагам част от статията тук, както и в коментарите:

"Субекти на теста са трима футболни играчи от Маями Долфинс - Майкъл Томас (защита), Гриф Уолен (посрещач) и Кени Стилс (хващач на тъч линията). По време на теста, тримата биват нахранени с 3 вида буритос, богати на протеин. Две от тях са с животински протеини и мазнини, едното с телешко, другото с пилишко. Третото бурито е с растителен протеин (бобови култури).

На следващия ден, те биват нахранени само с третият вид бурито (растителен протеин), с цел да се разбере разликата когато различни хора ядат животински и растителен източник. Гриф е веган от около 4 години преди провеждането на теста, затова той получава и двата дни само от третият вид растително бурито.

Два часа след храненето (и през двата дни) на играчите им се вземат кръвни проби. В резултат на изследването, червените кръвни телца потъват на дъното, а плазмата (кехлибарената течност) се отделя на повърхността. Ако плазмата е чиста означава, че няма много мазнина в кръвта и ендотелиумът функционира добре. На снимката по-горе са изобразени пробите на Кени от двата дни. Тази в ляво е от втория ден, два часа след консумирането на растителното бурито, а тази вдясно е от първия ден, след пилешкото бурито.

Всеки ще забележи с просто око изумителната разликата само след промяна на едно единствено хранене! Животинските протеини и мазнини имат пагубно въздействие върху функциите на ендотела, което продължава около 6-7 часа след хранене. Така че ако консумираме животински продукти за закуска, обяд и вечеря, то през целия ден, кръвта ни ще бъде толкова мътна, съответно способността ни да дадем най-доброто от себе си - ограничена.

Еспериментът на д-р Робърт Вогъл е подкрепен от множество изследвания, които доказват как животинската храна нарушава кръвопотока, същевременно как растителната диета го увеличава. Изследванията показват, че само след изпиването на една чаша сок от червено свекло преди тренировка ще можем да караме колело с 22% по-дълго и да вдигнем с 19% повече тежест от лежанка. Когато консумираме животински продукти, вследствие на термичната им обработка, се отделят вещества, които запушват артериите ни - предпоставка за сърдечно-съдови и други смъртоносни заболявания, както и импотентност.

Скорошните научни изследвания затвърждават: “Колкото повече един мъж яде месо, толкова по-бързо ще загуби мъжеството си...” Следното видео: https://www.youtube.com/watch?v=vYsxJ4fgUGU - част от научен експеримент, се доказва как само едно единствено веган хранене въздейства положително върху силата и продължителността на ерекцията, както и броят на ерекциите.

Забележете каква поразителна разлика само след едно хранене, а представете си целият ден сте се хранили така, ами цялата седмица, целият месец.... Сега пък си представете, че следвате веган-фит балансиран хранителен режим, създаден специално за вас и съобразен изцяло с вашите предпочитания и възможности...

Науката и успехът на спортистите несъмнено доказват, че човек може да получи повече енергия и по-качествени протеини от растителното хранене. Разбирайки какви поражения на нашия организъм може да нанесе само едно единствено хранене с животинска храна би следвало да ни накара да се замислим за линията, която следваме в живота си и дали не е време да сменим посоката, по която сме поели.

Оставям и линк към целия филм /с български субтитри/ - https://www.youtube.com/watch?v=gE1Rc_xh3Cs Горещо Ви препоръчвам да го гледате, както и да прочетете малко повече по темата."

Едно единствено хранене може да подобри значителн…тавяне, изчисти нашата плазма и кръвоносни съдове а така също да подобри силата и продължителността на ерекцията, както и броят на ерекциите :)

05/11/2021

Тренировките ми са супер интензивни и стегнати, тип крос-фит. Концентрирам се 100% през цялата тренировка и не правя секунда почивка, преди да е свършила, освен лек стречинг между супер сериите. Хранейки се с растителна храна, си осигурявам предостатъчно енергия, съответно имам нужда от динамика и натоварване на цялото тяло, а резултатите са налице 🍀😊💪👈👉❤

- make it lifestyle

05/11/2021

Как да имаме здрав дух в здраво тяло, здраво точно като бик?

06/10/2021

Човек оценява нещо едва когато го загуби. Затова използвах едни от последните хубави слънчеви лъчи, за да направя любимата си тренировка на открито. Така е и с всичко останало.. слънце, природа, хора, животни.... Редно е да им се радваме докато ги има, докато са около нас. Да им бъдем благодарни, без да очакваме, без да изискваме.. 🌞😊💪🍀🙏❤️

#човекоценяванещоедвакогатогозагуби #слънце #тренировка #открито #природа #радвайсе #оценявай #благодарност #любов

Photos from Veggyline's post 09/08/2021

Примерът, който даваме на децата, е изключително важен за възпитанието им. Те постоянно ни наблюдават, копират всичко казано или направено от нас, затова трябва да сме изключително внимателни какви навици ще им завещаем.

Изразяването на любов, благодарност и уважение, изграждането на правилни хранителни и двигателни навици са сред основните ценности, които е редно да бъдат възпитани в характера на детето.

Когато налагаме правила, първо е важно да се замислим дали ние ги спазваме. Ако не спазваме правилата, как да очакваме хлапетата да го правят? Затова следва да се постараем да бъде добър пример на децата, те да се гордеят с нас, а един ден - и ние с тях.

Често ние повтаряме грешките на нашите родители, като един и същ грешен модел може да се върти с поколения. Затова е изключително важно да анализираме възпитанието на родителите си, за да не повтаряме грешните модели и върху децата. Например, начинът на хранене, който е довел до наднормено тегло и здравословни проблеми.

Когато истински осъзнаем, че най-важен е примерът, който даваме, ще се стремим с всеки изминал ден да бъдем по-добри версии на себе си. Ако наистина желаем светът да бъде едно по-добро място за нашите деца и последващите поколения, е хубаво да обърнем внимание на самите нас. На нашите вярвания, убеждения и действия, чиито принцип от векове наред е базиран на РАЗДЕЛЯНЕ. А не е ли по-добре този принцип да бъде заменен с ЕДИНСТВО, РАВЕНСТВО и ЛЮБОВ?

Същевременно има толкова много неща, които можем да научим от децата, като това да бъдем искрени и честни, да можем да изразим свободно себе си, мнението си, да не се боим от бъдещето, нито да се срамуваме от миналото, да се радваме на живота, да играем, да изследваме, да бъдем със свободно и чисто съзнание.

Бъдете най-добрите версии на себе си! Бъдете добър пример за децата! Оставете по-добро завещание за поколенията! Хубава и успешна седмица! :)))

#пример #възпитание #деца #навици #завещане #следване #гордост #подобърсвят #вярвания #убеждения #искреност #честност #свобода #любов #благодарност #единство #равенство

21/07/2021

Обикновенно когато желаем да изградим здраво и красиво тяло, ние искаме готови формули, които да ни доведат бързи резултати. Така често прибягваме до медикаменти за сваляне на мазнини или покачване на мускулна маса. Друг път търсим идеалния хранителен режим, но истината е, че преди всичко е науката “хранене”.

Без да умаловажавам всички останали науки, тази за храненето е безспорно една от най-важните, която всеки уважаващ себе си човек е редно да познава добре и да прилага старателно в ежедневието си.

Затова смятам за важно да споделя с Вас нещо много повече от просто един мои примерен хранителен режим, а моите принципи на хранене. Искрено се надявам повече хора да ги прочетат и приложат поне част от тях в живота си. Наясно съм, че дългите текстове не са предпочитани, поради което се постарах да бъда възможно най-кратък и същевременно полезен.
Приятно четене и успех!

1. Вода
Пий дестилирана, трапезна (пречистена с обратна осмоза) или изворна вода. За препоръчване е водата да не e бутилирана (в пластмасови бутилки). За целта - снабди се със стъклени бутилки (5 литрови), в които да си пълниш ако не от дестилатор или друга машина за пречистване, то поне от някой проверен извор и няколко по-малки (по 0.5 до 1.5 л), които да си носиш с теб на работа, когато пътуваш или спортуваш.
Пий водата около 20-30 минути до 1 час преди хранене и около 2 до 3 часа след хранене. Най-добре е да се пие на малки глъдки, не на екс.
Започвай деня си с поне 300-500 грама (като може да стигне и до литър) вода (за препоръчване е да е леко затоплена), но не преварявана.
Около 2 часа след всляко следващо хранене изпивай поне 300 грама вода (на малки глътки). Като след вечеря, може да намалиш количеството до към 100-200.
Стреми се да изпиваш общо около 2 литра вода на ден в нетренировъчни дни, а в дните, когато спортуваш - до около 3 – 3.5 литра на ден.

2. Сурова храна
Задължително консумирай сурова храна всеки ден! Тя съдържа храносмилателни ензими, които се унищожават от термичната обработка (готвенето). Тези храносмилателни ензими са напрактика живи работници, които помагат за по-доброто разграждане на храната.
Хубаво е да започваш всяко хранене с нещо сурово (свежа салата). Така активизираш ензимите и когато консумираш след това готвена храна, тя става по-усвояема (усвояемостта може да се повиши с до 70%).
Стреми се, всичко, което може да бъде консумирано сурово, да го консумираш сурово, като например: плодовете, зеленчуците и ядките.

3. Плодове
Консумирай плодовете минимум 15-20 минути до около 1 час преди друга храна или 2-3 часа след нея (подобно на водата). Това донякъде е поради високото съдържание на вода в повечето плодове, колкото по-водно съдържание има даденият плод, толкова повече време е необходимо да измине /това си е мое лично тълкуване). Научи кои са кисели, полукисели (възкисели) и сладки плодове!
Към киселите спадат: клементини, боровинки, грейпфрут, киви, лимон, лайм, портокали, ананаси, нар, ягоди, мандарини, кисели ябълки, вишни, домати и др.
Възкиселите плодове са: ябълки, кайсии, ягоди, череши, грозде, нектарини, праскови, круши, сливи.
Сладки плодове са: дини, пъпеши, банани (повишено съдържание на нишесте, затова е по-добре да се консумира самостоятелно от другите плодове), фурми, сушени плодове, пресни смокини, грозде (мускат), манго, папая и др.
Не комбинирай кисели със сладки! Възможни са определени комбинации на възкисели с кисели и възкисели със сладки. Динята и пъпешът ги консумирай изцяло самостоятелно (те имат високо водно съдържание, но са много полезни)! Допустими са и някои комбинации на кисели плодове с ядки или семена, както и сладки плодове със зърнени или сладки плодове със зеленолистни зеленчуци.
Плодове са и краставиците и доматите, тиквичките и други (иначе смятани за зеленчуци). Не е препоръчително да се прекалява с патладжаните. За всички тези плодове - зеленчуци можеш да пренебрегнеш правилото да ги консумираш около 1 час преди друга храна или 2 часа след нея.

4. Зеленчуци
Зеленолистни зеленчуци: Айсберг, Броколи, Брюква, Брюкселско зеле, Зеле, Киселец, Коприва, Кейл, Кресон, Лапад, Лимонова трева, Монголд, Маруля, Тученица, Петльов гребен, Праз, Резене, Рукола, Сибирски лук, Спанак, Спанаков лапад, Хеноподий, Хрян и др. – Комбинират се перфектно с всичко!
Кореноплодни зеленчуци: Джинджифил, Картофи , Кромид лук, Магданоз, Морков, Пащърнак, Репичка, Ряпа, Целина, Червено цвекло, Чесън. Кореноплодните зеленчуци е добре да се комбинират със зърнени и бобови. Смятам, че е добре да се комбинират и с някои плодове (цвекло, морков, ябълка и др.) Не е изключено да се комбинират и със зеленолистните зеленчуци и със семена и ядки.
Ядивните гъби (казват им и чистачи на почвата, затова не трябва да се прекалява с тях) и водорасли, които, макар и да не са растения, често се разглеждат в кулинарията като зеленчуци.

5. Ядки
Яж ядките сурови! Накисвай предварително ядките в дестилирана, трапезна (пречистена с обратна осмоза) или изворна вода, в зависимост от времето което е необходимо за всеки вид. Има таблица за необходимо време за накисване на ядките (потърси в интернет). Наблягай на бадеми (може да консумираш до 200 грама дневно, но е препоръчително по-малко) Бадемите е хубаво да се накисват около 12 часа. Лешниците са следващите ядки, които може да консумираш малко повече от да кажем орехите (до около 30 грама на ден) и бразилския орех (1-2 бразилски ореха дневно осигуряват необходимата дневна доза селен). Бразилските орехи не е необходимо да бъдат накисвани. Фъстъците не са много добър вариант.

6. Семена
Наблягай на ленено семе (чистач на шлаки в организма, много богато на омега 3 мастни киселини), чия (също богата на омега 3, но не колкото лененото семе), конопено семе (отново омега 3) и сусам (багат на калций, но беден на омега 3). Комбинирай различните семена, така че да набавиш необходимите омега 3 и калций. Консумирайки само сусам, ще ти достави калций, но ще направи дефицит на омега 3, затова добавяй и по малко от останалите, богати на омега 3. Семената се комбинират добре със зеленолистни зеленчуци. Използвай кафемелачка или друг мощен блендер, за да блендираш семената, така се усвояват най-добре.

7. Зърнени
Препоръчително е да се консумират безглутеновите зърнени като киноа, елда (макар че е спорно дали е зърнена, но е една от най-полезните, засищащи и безглутенови супер храни според мен), просо, лимец и други. Добри са и оризът (сорт басмати, освен това - кафяв, черен, червен, жасминов и др.), ечемик, ръж, овес, амарант, спелта и други. По-удобно е да се използват флейксове от зърнени, тъй като изискват само потапяне в леко затоплена вода. Зърнените, когато не са под формата на флейкс, а сурови зърна могат да бъдат предварително накисвани, преди да се сварят. Допустимо е да се комбинират зърнени със сладки плодове или ядки. Добро протеиново допълване се получава например при комбинация на овесени ядки с бадеми.

8. Бобови
Бобовите са отличен източник на протеин. Сред тях, най-много протеин има в лещата (червена – няма люспа и не дразни стомаха, черна, жълта, кафява), грахът, бобът (бял, шарен, червен, черен и др.), нахут, соя (има много различни видове соя, включително и под формата на безмесни заместители на месото), лупеин и други. Задължително ги накисвай предварително от вечерта (освен тези без люспи, например червената леща, с тях можеш да направиш изключение)! Бобовите не е необходимо да са в твърде големи количества, идеалната комбинация за деня е 30% бобови, спрямо 70% зърнени. Така се получава протеиново допълване и си осигуряваш пълния аминокиселинен профил! Дори ако например в деня не си консумирал бобови, а само зърнени, а на следващия ден хапнеш и нещо от бобовите култури, то отново ще си осигуриш пълния аминокиселинен профил!

9. Подсладители
Стевия, фурми, агаве, мед, кленов сироп, кокосова захар, сироп от круши или ябълки и други. Може да подслаждаш флейксовете, напитки и да си правиш здравословни сладкиши. Имай предвид, че някои от тях не понасят добре термичната обработка и губят от качествата си (меда).

10. Морски (хапвам риба веднъж на няколко месеца)
Морските: риба тон, треска, скумрия, щука, сьомга, есетра, пъстърва, миди, раци, охлюви, бяла риба и др. - консумиарай със зеленолистни зеленчуци и лимонов сок. Консумирай морски не повече от 2-3 пъти седмично/месечно. Избягвай рибните консерви, а и всички други консерви, защото съдържат живак!

11. Яйца (хапвам веднъж на няколко месеца)
Консумирай със зеленолистни зеленчуци и не прекалявай с тях (отново няколко пъти седмично/месечно).

12. Млечни (не консумирам въобще)
Не бих препоръчал, вече има много вкусни и пълноценни растителни сирена, кисели и пресни млека и кашкавали. Ако все пак не може да се откажеш от тях, по-добър вариант са извара, сирене /обезмаслени или нискомаслени/ и кисело мляко (прясно мляко в никакъв случай). Гледай на млечните като на акцент в храната (отново няколко пъти седмично/месечно), нека бъдат максимум 30% млечни към 70% зеленолистни зеленчуци (примерно макс 30 гр. Сирене със 70 гр. Салата).

13. Хранителни комбинации
Важно е да не комбинираш 2 животински продукта в 1 хранене (ястие). Това означава млечни продукти с яйца; млечни продукти с риба; яйца с риба! Още по-лошо става когато прибавиш захар! Освен, че се влошава драстично усвояването на храната има и риск от получаване на коремна анемия (невъзможност да усвояваш вит. Б 12 до края на живота си). Въобще изключи захарта и я замени с някои от подсладители, посочени по-горе.

14. Хранителни добавки
Хранителните добавки – гледай на тях като на добавка към един добре изготвен и следван хранителен режим! Именно той е най-важният, добавките са с минимално значение за резултатите, в сравнение с храната. Добре е хранителните добавки, които вземеш, да са максимално изчистени откъм захар, вредни подсладители (аспартам, сукралоза и други) и по възможност да са от растителен източник (подходящи за вегани/ вегетарианци).
Не е зле да се снабдиш с един някои от следните : грахов протеин, конопен протеин, спирулина/ афа, келп. Ключови витамини и минерали са: Б 12, Д, магнезии, витамин Ц, цинк, калции, желязо и омега 3.

15. ВАЖНИ правила:

Храни се бавно и внимателно;

Когато сядаш да се храниш, стреми се да имаш позитивно чувство (може да благодариш за храната (преди, по време и/ или след хранене), мислено или изричайки положителни думи, бъди седнал с изправен гръб, може да си пуснеш хубава - позитивна музика; не говори докато се храниш и опитай да се концентрираш само върху храната си и да и се насладиш максимално (така стимулираш по-добрия храносмилателен процес);

Изключи захарта изцяло от менюто си, дори и от кафето и чая (можеш да я замениш със стевия, фурми, мед и агаве);

Постепенно намали консумацията на сол, като можеш в началото да я замениш с малко количество кафяви водорасли - келп на прах (естествено солени на вкус и най-добрият органичен източник на йод) или като добавяш в ястията прясно изцеден лимон и/ или подправки като куркума, бирена мая и др.;

По възможност изключи изцяло бялото брашно и хляба /освен пълнозърнестия с КВАС/;

Junk food (макдоналдст, мазни банички, префърцунени сладкишчета, съмнителни вафлички, бонбончета и др.) не ги коментирам въобще. Има адски много други сладки и здравословни комбинации, с които да ги изместиш и изтреляш в кошчето за боклук, където им е мястото. А не в твоя стомах, той не е кошче за боклук;

Пий само качествен алкохол (рядко), в минимални количества и добра компания :D След консумацията му, задължително следва да се хидратираш, като пиеш повече вода. На следващия ден, детоксирираш – като похапнеш някоя друга ябълка, ленено семе и завишиш общото количество на протеин за деня (повече ядки, може бобови, просо, елда, като цяло повече алкални храни, без животински продукти).

Използвай само студено пресовани масла (студено пресован зехтин, ленено олио и др.). Когато готвиш, нека основен метод бъде варива (чрез сваряване). Ако много ти липсват пържените неща, помни - всичко, което си свикнал да консумираш пържено, може да бъде заменено с печене на фурна;

Когато готвиш НИКОГА не използвай мазнина, каквато и да е тя по време на готвене (всъщност хората използваме мазнината за вкус, но не отчитаме един много важен факт, а именно, че молекулата на мазнината, когато е изложена на термична обработка, променя своята структура и става канцерогенна. Имено заради това пърженото е най-вредно от готвените ястия, поради прекомерно високата температура, която се достига по време на пърженето /по спомен до около 500 градуса). Можеш да добавиш мазнина едва когато ястието е вече поистинало. Така сготвеното ще бъде много по-леко за организма, а вкусът му по нищо няма да отстъпва на сготвено с мазнина ястие;

Когато готвиш (вариш или печеш) нещо стреми се към по-ниски градуси, макар и понякога да е за сметка на по-дългото време на приготвяне;

Повече физическа активност за деня (среми се да се движиш повече, да ходиш, използвай стълбите вместо асансьора и спорт поне 3 пъти седмично 💪🍀🌞😊❤🌎

#принципи #хранене #наука #правила #знания #уважавайсебеси #грижисезасебеси

08/07/2021

Домът несъмнено е нещо много повече от стени, врати и прозорци, а нашето лично пространство и на енергийно ниво сме свързани с него. Той е пространство, в което се потапяме, за да се възстановим и отпочинем. Затова е важно да пазиме чистота в своя дом, както на физическо, така и на енергийно ниво.

Докато домът ни често е сравняван с храм, то истинският храм на душата е нашето тяло. Именно тялото е пространството, в което душата ни се възстановява и отпочива. Как може да имаме здрав дух, когато нямаме здраво тяло?

Ако сме решили да строим дома, в който смятаме да прекараме остатъка от нашия живот, то вероятно бихме използвали възможно най-качествените материали, достъпни за нас. При положение, че ще прекараме остатъка от живота си в нашето тяло, какви продукти бихме използвали? Аз се стремя да си набавям възможно най-пресните и свежи плодове, зеленчуци, ядки, семена, зърнени и бобови култури на пазара. А вие?

https://veggyline.com/blogs/blog?id=120

#дом #истински #храм #душа #тяло #здрав #дух #качествени #продукти #остатък #живот #плодове #зеленчуцу #ядки #семена #зърнени #бобови

Want your business to be the top-listed Beauty Salon in Sofia?
Click here to claim your Sponsored Listing.

Category

Address


Sofia