Dr. Curls

Dr. Curls

Share

Curly Hair Specialist ✂️
Грижа за естествено къдрава коса
Curly transformations ✨
Имаш ли нужда от помощ? ⤵️
https://taplink.cc/drcurls

Къдрици, красива коса, лайфстайл, съвети и всичко за дамите над 40 ❤

Photos from Dr. Curls's post 14/05/2026

Не мога да отида до Лондон и да не се подстрижа при най-добрият специалист по къдрици 😍

В последните години всичките ми пътувания в чужбина са били само с цел обучения или подстрижка 🤷‍♀️ Понякога подстрижката излиза скъпо, но съсипаната коса от неправилно подстригване, излиза още по-скъпо. Склонна съм да експериментирам с косата си при различни фризьори - специалисти по къдрави коси, но не и да оставя някой фризьор, който уж разбира от къдрави коси - да я филира, да я накъса, или да я подстриже така, че да ми се плаче на излизане от салона. Това изисква доста поправяне впоследствие, което често води до още по-драстично скъсяване на косата, а ние къдрокосите си обичаме дължините ❤️

Когато косата е подстригвана спрямо формата на къдриците, хубавата форма на косата се запазва дълго време, и не е нужно ново подстригване поне 4-5, може и 6 месеца. Затова и рядко се подстригвам, но когато го правя, държа да е при специалист, какъвто е Стефани от Curly Hair London. Благодарна съм за възможността да прекарам време в нейния салон в Лондон, да се уча, да надграждам, и да черпя от дългогодишния й опит с къдрави и чупливи коси ❤️

Косата ми е по-къса, но пък формата е много добра, и чудесно прикрива малките несъвършенства от по-правите ми кичури. В една коса може да има различни текстури (което и много често се среща) и когато един кичур е по-прав, а друг много по-къдрав, правилното подстригване е много важно, за да има баланс и косата да изглежда добре. Това е работата на специалиста - да придаде такава форма на косата, че да не си личат тези разлики. Когато косата е подстригана спрямо формата на къдриците, къдриците изглеждат плътни и обемни. Резултатът е красив и дълготраен, а стилизирането - по-лесно 😊

Дойдох за обучение, а си тръгвам с подстрижка. И щастието е изписано на лицето ми 🥰
Няма по-щастлива жена от тази, която току-що е получила желаната подстрижка ❤️

Photos from Dr. Curls's post 22/04/2026

Казват, че хубавите неща стават бавно. Когато много силно искаш нещо да се случи, всеки ден ти се струва като цяла вечност. Сякаш времето е спряло, всичко се случва бавно, мудно и трудно 😞 Добре, че съм търпелива и не се отказвам лесно, защото идеята за специализиран салон за къдрави коси се роди още преди 3 години. Прекарах 3 години в опити да намеря специалист в чужбина, който да предлага специализирани обучения за фризьори, защото в БГ няма такива специалисти. Обикалях, търсих, свързвах се със специалисти от цял свят - САЩ, Англия, Турция, Канада, Уелс, Румъния. Навсякъде удрях на камък, а си мислим, че в БГ трудно се случват нещата.
Не е като да не се появиха трудности и при подготовката на салона - намиране на майстори, на оборудване, което не се внася в България, изисквания, които на никой не са му ясни…. В момента работя и по сайта, за да има пълното описание на услугите и график за записване. Естествено и тук има какво да се желае, за да стават по-бързо нещата, но когато зависиш от други хора, няма какво да направиш, освен да чакаш търпеливо.

Но, вече съм на финалната права, беше дълъг път, но го извървях, а благодарение на вас, разбрах, че всичко това има смисъл и си струва усилията. Благодаря ви, че ми пишете, звъните и питате как вървят нещата, и кога ще отвори салона ❤️ Скоро ще е, планирах го за месец април, но най-оптимистично ще е към края на месец май. Знам, че го чакате с нетърпение, аз също вече нямам търпение да имаме място, на което нашите къдрици да получат това, което винаги им е липсвало: грижа, внимание и разбиране ❤️

Докато отвори салона, все още ще можете да си записвате онлайн консултации, но впоследствие те ще останат като опция само за тези, които нямат възможност да дойдат до салона, защото срещите на живо са много по-ефективни. Усещането да мога да пипна косата, да я стилизирам и да ви покажа на живо как да я оформяте, не може да се сравни с онлайн срещите. Ще мога да ви науча как да се грижите за косата си у дома и ще изградим правилната рутина, която да следвате вкъщи, за да имате красиви къдрици, не само когато си тръгвате от салона 🥰

В последно време не съм особено активна тук, защото има куп неща, които трябва да се свършат offline, но искам да ви успокоя, че нещата вървят, може да е бавно, но се случват 🙏🏻❤️

25/03/2026

Когато започнах да работя с къдрави коси, разбрах нещо много важно.

Много жени никога не са виждали истинската красота на своите къдрици. Някои дори не подозират, че къдриците им съществуват. Не знаят какво да правят с бухналата си и вечно хвърчаща, безформена коса.

Тъжната реалност в България е, че когато посещаваме салон, често си тръгваме с изправени коси, вместо красиво оформени къдрици. Защото в БГ специалисти - стилисти на къдрави коси няма. Но това скоро ще се промени.

Скоро ще имаме първият специализиран салон за къдрави коси в София 😍 Защото ние, къдрокоските, имаме нужда от място, на което къдриците ни бъдат разбрани и обгрижени, така като заслужават - с любов и правилна грижа 🥰

Вече намерих мястото, на което ще се случва магията на красивите къдрици 😍 Това ще е пространство, изцяло посветено на естествено къдравата коса във всичките ѝ красиви форми. Защото вярвам, че всяка къдрица е уникална и заслужава специална грижа. Къдриците не трябва да се променят, те трябва да бъдат разбрани, подчертани, и обичани ❤️

Това ще е първият по рода си салон, от който ще си тръгвате с лъскави, живи и оформени къдрици, а не с изправена коса. Защото вие и къдриците ви го заслужавате 🤗

Очаквайте скоро в София …

12/03/2026

Отдавна си мечтая за местенце, на което всяка къдрокоска да се чувства добре обгрижена, поглезена и тръгваща си с оформени и лъскави къдрици, а не с изправена коса. Откакто съм се върнала от Варна, лягам и ставам с тази мисъл.

Покрай търсенето на място, ежедневните огледи, изисквания, и всичко, съпътстващо отварянето на едно такова място, съм толкова заета, че не ми остава време за писане и постове. А толкова имам да ви споделям, толкова се вълнувам от това, което се случва 😍 Просто нямам време да седна и да го напиша.

Скоро имам юбилей, но дори не ми остана време да мисля за него, или пък го да организирам, както се предполага, че се чества една 50 годишнина. Аз като цяло никога не съм празнувала рожденните си дни по заведения, пищно и с приятели, не защото нямам такива, а защото винаги съм пазила личните си поводи за най-близките. Тази година, въпреки че имах някои идеи за пътувания и нещо по-различно за празника, реших, че не мога да мисля и влагам енергия в нищо друго, освен реализирането на тази моя отдавна жадувана мечта. За мен всички рождени дни са еднакво важни, каква е цифрата наистина е без значение, важното е да има с кой да споделиш тези специални дни 🥰

Скоро в София ще има място, на което всяка къдрокоска да може да получи грижата и вниманието, което заслужава нейната коса, и това ще е най-хубавият подарък, който мога да си пожелая за тази година. И съм истински благодарна за това ❤️
Очаквайте повече подробности, надявам се скоро 🥰

Photos from Dr. Curls's post 09/02/2026

Преди да дойда във Варна, имах моменти, в които се питах струва ли си да влагам всичките тези усилия, да се уча и специализирам като фризьор-стилист на къдрава коса.

През изминалият месец в салона разбрах - струва си ❤️ Всяка минута, всеки час, всяко усилие да превърнеш една лишена от блясък и живот коса в жива, лъскава и добре оформена коса, независимо дали е къдрава или чуплива.

Когато гориш в една страст, времето минава неусетно, въпреки натовареният график и дългите часове работа. Вече знам, че ще продължа смело по този път, за да ви помагам да постигате косата и къдриците, за които мечтаете ❤️

Но трансформацията на една коса не става с продукти, не става с магия, не става за едно посещение в салона. Това е дълъг път, който трябва да извървите.

Истинската трансформация става с разбиране, грижа и внимание към всяка къдрица. Но стремежът към красиви къдрици е страст, която заслужава ентусиазъм, заслужава усилие, което да вложиш.

Искам да ви благодаря на всички, които ми се доверихте и дойдохте в салона, на всички, които пропътувахте разстоянието от различни градове, на всички които ми писахте и звъняхте за часове. Вашето доверие за мен означава много ❤️

Ще съм много благодарна на всяка от вас, която има желание, да сподели своето усещане от посещението си при мен, и да ми остави отзив на страницата 🥰

Надявам се скоро до мога да обявя на страницата си и новата локация, където ще се случват подстригванията и консултациите в София, а на всички с които се видяхме, до нови срещи 🤗

Желая ви повече блясък и къдрици в косата, за да ви носят щастие за душата 🥰

Want your business to be the top-listed Beauty Salon in Sofia?
Click here to claim your Sponsored Listing.

Address


Sofia