Jacob-Masaże-Chiropraktyka
Pomagam usunąć ból i poprawić ruchomość stawów dzięki terapii chiropraktycznej. 8 lat doświadczenia. Skontaktuj się, by poczuć ulgę!
Pacjentka miała tak silne objawy, że nie mogła wysiąść z samochodu i się wyprostować ❌️
W wywiadzie: skrócona noga od dziecka, przebyta dyskopatia i skolioza lędźwiowa.
Pół roku wcześniej zaczęła chodzić w butach barefoot 👟
Zimą grubsza podeszwa i śnieg częściowo kompensowały brak amortyzacji. Gdy wróciła do cienkich trampek, przeciążenie zaczęło przenosić się na biodro i okolice miednicy.
Przy takiej historii ortopedycznej organizm nie miał już dużego marginesu na kompensację.
‼️Dwie sesje nie dały trwałego efektu, bo przyczyna cały czas była obecna. Dopiero zmiana obuwia na bardziej amortyzujące sprawiła, że ból zaczął się stopniowo cofać.
Powrót do butów barefoot nie jest wykluczony, ale najpierw trzeba sprawdzić warunki, wyrównać to, co da się wyrównać, i wdrażać je stopniowo.
✅️ Techniki manualne działają, ale nie będą skuteczne długofalowo, jeśli między sesjami pacjent wraca do warunków, które podtrzymują problem. Terapia może przynieść chwilową ulgę, nawet na kilka tygodni, ale problem z dużym prawdopodobieństwem wróci.
Dlatego w dobrej pracy z bólem liczy się nie tylko technika, ale też znalezienie czynnika, który cały czas dokłada problemu 🔍
Zmagasz się z bólem i nie wiesz już co robić?
Zapraszam na konsultację!
🌐 link w bio (Booksy),
📲 + 48 884 040 890
📍Gdańsk, ul. Do Studzienki 34B
21/05/2026
Potocznie "nastawianie" nie jest prawidłową nazwą dla manipulacji na kręgosłupie zwanych też technikami manualnymi.
I to rozróżnienie jest ważne, bo słowo „nastawianie” sugeruje, że coś komuś „wypadło” i trzeba to wcisnąć z powrotem na miejsce. W większości przypadków tak to nie wygląda ❌️
Charakterystyczny dźwięk nie oznacza, że kręg wskoczył na miejsce. Najczęściej wynika ze zmiany ciśnienia w stawie.
✅️ Celem terapi jest poprawa ruchu, zmniejszenie napięcia i większy komfort pacjenta. Czasem dźwięk się pojawia, czasem nie. Brak „strzału” nie oznacza braku efektu terapii.
Szukasz bezpiecznej i skutecznej terapii dla siebie?
Zadzwoń, napisz lub umów wizytę przez booksy.
📲 + 48 884 040 890
Nie odbieram? Napisz SMS lub wiadomość prywatną tutaj 📩
Leżenie po bańkach to mit!
Po bańkach możesz normalnie funkcjonować, ale warto pamiętać o kilku rzeczach:
➡️Ubierz się odpowiednio do pogody.
➡️Nie siedź w przeciągu.
➡️Nie idź na basen tego samego dnia, między innymi ze względu na chlor.
➡️ Nie opalaj śladów po bańkach.
➡️ Nie rób od razu ciężkiego treningu.
Jeśli po bańkach czujesz, że ciało potrzebuje odpoczynku albo ogrzania, posłuchaj tego sygnału.
To nadal nie oznacza, że musisz leżeć w łóżku przez kilka dni. Szczególnie jeśli stawiamy bańki z innego powodu niż przeziębienie.
💬 A Ty jakie mity na temat baniek słyszałeś/aś
Masz pytanie o bańki albo zastanawiasz się jakie metody terapii będą dla Ciebie najlepsze? Napisz do mnie lub umów wizytę przez Booksy.
🌐 link w bio (Booksy),
📲 + 48 884 040 890
📍Gdańsk, ul. Do Studzienki 34B
Przyzwyczajenie się do życia z bólem nie jest dobrym rozwiązaniem.
Tak, z czasem można nauczyć się go ignorować. Można funkcjonować, pracować, robić zakupy i udawać, że „tak już po prostu jest”.
Ale organizm woła.
Ból, który trwa miesiącami albo latami, to stały sygnał przeciążenia. Biologiczny stresor, który wpływa na ciało, sen, poziom energii, nastrój, koncentrację i codzienne decyzje 😩
Zaczynasz rezygnować z rzeczy, które kiedyś były normalne 🚫
Ze spaceru, bo „dzisiaj nie dam rady”.
Z treningu, bo „znowu będzie gorzej”.
Z wyjazdu, bo „nie wiem, jak zareaguje ciało”.
Ból nie powinien być czymś, do czego po prostu się przyzwyczajasz.
Warto sprawdzić, skąd ten ból się bierze, co go podtrzymuje i co można zrobić, żeby przestał niszczyć Twoje życie 🔍
Jeśli czujesz, że musisz rezygnować z coraz większej ilości rzeczy i doswiadczeń ➡️ zapraszam Cię na konsultację!
📍Gdańsk, ul. Do Studzienki 34B
🔷️ Booksy
📲 + 48 884 040 89
lub wiadomość prywatna tutaj 📩
USG w moim gabinecie to nie wymysł. Nie musze być lekarzem, aby wiedzieć
04/04/2026
W święta naprawdę warto zadbać o podstawy, o których na co dzień wiemy, ale łatwo o nich zapominamy 🐰
Nie trzeba liczyć kalorii z serniczka ani odmawiać sobie wszystkiego przy stole. Ale nie warto też wchodzić w tryb: święta są raz w roku, więc hulaj dusza.
Takie podejście jest destrukcyjne dla Twojego samopoczucia, a przecież odliczałe_ś już dni do urlopu "żeby w końcu odpocząć" 😩
➡️ Ciało bardzo szybko odczuwa brak ruchu, długie siedzenie i gorsze nawodnienie.
Pojawia się ciężkość, ospałość, sztywność, a często też napięcie w karku, plecach i biodrach.
Jeśli po dłuższym siedzeniu regularnie wraca Ci ból pleców albo karku, to znak, że warto popracować nie tylko nad objawem, ale też nad przyczyną 💆♀️
Wiele osób zapomina, ze dbanie o zdrowie, to przede wszystkim profiaktyka.
26/03/2026
Najgorszy ból to często nie ten najsilniejszy, ale ten, który wydaje się lekki, więc łatwo go ignorować przez długi czas. Nie jest na tyle silny, aby się nim zająć od razu, więc uczysz się z nim żyć.
I właśnie wtedy najłatwiej uznać, że „tak już jest”. A bardzo często wcale nie musi tak być.
Zrób pierwszy krok - umów się na konsultację 💬
➡️ Booksy
📲 + 48 884 040 890
lub wiadomość prywatna tutaj 📩
12/03/2026
Cześć! Tu Jakub 😉
Jako terapeuta manualny pracuje od 2018 roku.
Być może moja historia jest podobna do wielu, ale to właśnie ona sprawiła, że robię dziś to co robię.
W 2016 roku spadłem z 5 metrów na kręgosłup i złamałem 2 kręgi.
Lekarze kazali mi leżeć i się oszczędzać. Nie dostałem żadnych konkretnych zaleceń. Nie wiedziałem co będzie dalej, ani czy kiedykolwiek wrócę do pełnej sprawnośći 👀
Na szczęście intuicja podpowiadała mi, żeby nie słuchać lekarzy ( i żeby nie było - nie potępiam lekarzy, a nawet zdarza mi się kogoś do nich odesłać).
Dużo spacerowałem, zacząłem sporo czytać i szukać informacji jak mogę sobie pomóc. Z czasem zacząłem trenować siłowo. I nie napiszę teraz, że była to łatwa i szybka droga 🏋️
Trafiłem do szkoły masażu i zakochałem się w tym zawodzie. Od dawna czułem pod skórą, że chcę pomagać innym. Szybko jednak zacząłem się rozwijać w kierunku terapii manualnej w leczeniu bólu, a od 4 lat zajmuję się również chiropraktyką
Jeśli chcesz pomóc mi dalej się rozwijać - zaobserwuj mój profil.
A jeśli Cię przekonałem swoim podejściem, to zapraszam na wizytę
Zapisy:
➡️ link w bio (Booksy),
📲 telefon + 48 884 040 890
lub wiadomość prywatna tutaj 📩
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Skontaktuj się z firmę
Telefon
Strona Internetowa
Adres
Do Studzienki 34B Lok 25 1 Piętro
Gdansk
80-227
Godziny Otwarcia
| Poniedziałek | 08:00 - 18:00 |
| Wtorek | 08:00 - 21:00 |
| Środa | 10:00 - 21:00 |
| Czwartek | 08:00 - 14:00 |
| Piątek | 10:00 - 22:00 |
| Sobota | 07:00 - 15:00 |