Piękno me
Mobilny salon kosmetyczny znajdujący się w Krzeszowicach na ul.Kościuszki 51/1. Manicure, pedicure, pielęgnacja skóry, makijaż.depilacja ciała.
18/02/2022
Zapraszam serdecznie na nowy zabieg🤗🤗🤗w naszym salonie😀😀
RETIBRAZJA - eksfoliacja 5% retinolem i 100% aktywną witaminą C 🍊
Wskazania:
🧡Skóra dojrzała, ze zmarszczkami, utratą jędrności
❤️przebarwienia, fotostarzenie
🧡blizny potrądzikowe, rozszerzone pory
❤️nierownomierna struktura skóry
🧡szara, zmęczona cera
Zabieg zapewnia 40% poprawy jędrności i gęstości skóry, wygladzenie zmarszczek, normalizowanie pracy gruczołów łojowych, rozjasnienie przebarwień, nadanie blasku skórze.
1x co miesiąc
3- 4 zabiegi w serii
Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwanego efektu
🔥Zapraszam serdecznie do zapisów😀😀😀
Zapraszam na zapisy na hennę pudrową😀
Zapraszam na nowy zabieg :
Lifting ,botoks i laminacja rzęs😀
16/05/2020
Zbliża się🌺🌺Dzień Matki 🌸🌸
Zapraszam do zakupu 🥀BONÓW PODARUNKOWYCH 🥀🥀
Kochane
Wracamy od 18 maja zapraszam do zapisów
27/03/2020
Dość trudno opisać formalno - faktyczną paranoję, w jaką wpakował „branżę Beauty” Główny Inspektor Sanitarny, rząd generalnie i wypowiedzi wiadomej Pani Minister.
Na początek kilka faktów.
Zgodnie z zapisami obowiązującego obecnie rozporządzenia, zakazuje się przemieszczania obywateli na obszarze Polski. Zakaz nie obejmuje jednak kilku przypadków. Można poruszać się w celu wykonywania czynności zawodowych, służbowych, oraz w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Zakaz wyjścia z domu nie obejmuje zakupów oraz niezbędnych czynności dnia codziennego. 🥨
A zatem, jeżeli przyjąć, że patrol zapyta potencjalną klientkę o powód wyjścia z domu (oczywiście zakładam, że lekkim krokiem maszeruje ona pustymi ulicami w odległości co najmniej 1,5 m od innych, śpieszących do salonu manicure pań), to powinien usłyszeć szczerą odpowiedź:
„Idę wykonać niezbędną czynność dnia codziennego.. pomalować paznokcie. Sam Pan rozumie, Panie Władzo”. 👮🏽♂️
Taką interpretację wzmacnia stanowisko Sanepidu – salony kosmetyczne i fryzjerskie mogą pracować z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.
W tym momencie drobne didaskalia.
Pozwolę sobie przybliżyć specyfikę zabiegu stylizacji paznokci.
Wizyta rozpoczyna się od pogłębionego wywiadu dotyczącego stanu płytki paznokcia i oczekiwań klientki. Analiza ta, odbywa się już w klasycznej pozycji przybieranej przez manikiurzystę, który pochyla się nad dłonią klientki i w tej pozie zastyga na kolejne dwie godziny. Trzymając swoją twarz w odległości kilkunastu centymetrów od ręki, którą w danym momencie opracowuje. Tak Mili Państwo. To nie jest wyjście do sklepu po bułki. Przeciętnie tyle trwa standardowy zabieg modelowania paznokci. Innymi słowy, długość ekspozycji na potencjalne zakażenie wirusem wynosi średnio 2 godziny.
A ile wynosi odległość, jaką według Sanepidu należy zachować w czasie wykonywania zabiegu?
2 metry? Dobrze kojarzę?
Natomiast jak wygląda sama procedura?
Stylista używa urządzenia rotacyjnego (frezarki), którym usuwa masę z płytki paznokcia. Ten etap zabiegu powoduje powstanie dużej ilości pyłu (stylista inhaluje go do czterech kilogramów rocznie), który rozdmuchiwany jest na powierzchni całego stanowiska pracy i w jego najbliższym otoczeniu. Zapylenie jest ograniczone, jeśli stylista posługuje się wysokiej klasy pochłaniaczem pyłu - wtedy niedoskonałości trafiają do specjalnego filtra. 🚽
Filtra, w którym znajdziemy resztki masy poprzednich 30 klientek odwiedzających nasz salon.. Potencjalnie zakażonych wirusem. Warto bowiem nadmienić, że według wszelkich dostępnych badań, wirus utrzymuje się na plastikowej powierzchni nawet do kilku dni. Oznacza to, że powierzchnia paznokci modelowanych metodą żelową, akrylową lub hybrydową może być szczególnie dobrym nośnikiem patogenu. I nie. Nie da się takiego filtra wysterylizować. Jego koszt to 60zł więc nie może być także jednorazowy. W blacie naszego biurka montujemy sobie zatem małą, acz widowiskową bombę biologiczną.
Mało przekonujące?
Idźmy dalej.
Dłonie klientki w czasie zabiegu kilkakrotnie przecierane są wacikami lub chusteczkami - które natychmiast trafiają do kosza na śmieci. Kosz ten, jak rozumiem, należy bezdotykowo opróżniać po każdym kliencie? Uważając, by wirus nie unosił się w powietrzu?🦠
W czasie zabiegu używanych jest kilkanaście preparatów, pędzli, butelek, wzorników.. których całościowo NIE DA SIĘ poddać dezynfekcji. W swojej akademii dysponuję trzema wysokiej klasy autoklawami, myjką ultradźwiękową, zapasem płynów do dezynfekcji oraz pełną baterią maseczek i dobrych, nitrylowych rękawiczek. Bez problemu zainwestuję też w pseudoochronną szybę odgradzającą moją stylistkę od klienta.. Nie zmienia to jednak faktu, że w moim odczuciu, nie ma w tym momencie możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa wykonania zabiegu.
Co jest w tej sytuacji najbardziej kuriozalne? Że w czasie standardowych kontroli Sanepidu, przemiłe przedstawicielki tej nadzwyczaj logicznie działającej instytucji, potrafią znaleźć tysiące uchybień.
Brak nalepki zakazującej palenia papierosów.
Nieodpowiedni gatunek kwiatka doniczkowego stojący na parapecie.
Ciąg sterylizacyjny, któremu brakuje 3cm długości.
Obudowa umywalki za niska. Brak jej 4cm.
Nieodpowiednie obicie kanapy w części wypoczynkowej.
I tysiące innych absurdów.
A w obecnej sytuacji nikt nie widzi przeciwwskazań, by prowadzić ten rodzaj działalności? Pani Minister zapowiada wydanie.. „broszurki”? I zatrudnienie znanej aktorki, która będzie zachęcała do korzystania z usług salonów kosmetycznych.
Abstrahuję już od faktu, że brakuje nam obecnie możliwości zaopatrzenia się w podstawowe środki ochrony osobistej, ponieważ wszystkie trafiają do placówek ochrony zdrowia. Całkowicie słusznie zresztą. Sama przekazałam dużą część swoich zapasów do pobliskiego szpitala.
Dodatkowo, gabinety nieposiadające autoklawów zostały poinformowane, że szpitale nie będą obecnie świadczyć usług sterylizacji. Co również całkowicie zrozumiałe.
________
Nasuwa się zatem pytanie.. Jak Sanepid wyobraża sobie funkcjonowanie naszej branży? 🔥
Sugestie co do dalszej działalności salonów w drodze interpretacji pojęcia „niezbędna czynność życiowa” byłyby czymś wspaniałym w czasach, nazwijmy to, „normalnych”.
Partia rządząca namawia 20 mln Polek do regularnego chodzenia na zabiegi stylizacji?
Sielanka!
Obecnie w sejmie (z zachowaniem ogromnych środków ostrożności - nie licząc maski na czole posła Cymańskiego🤦🏼♀️) prowadzone są prace nad pakietem osłonowym dla gospodarki. Gospodarki, której częścią jesteśmy my same. Nie wiadomo jaki będzie efekt tych prac. Jeżeli znajdą się tam uregulowania specjalne dla branż szczególnie zagrożonych takich, jak na przykład turystyka czy transport, to branża usług kosmetycznych powinna bezwzględnie znaleźć się w tej grupie. Jeżeli jakieś środki pomocowe będą przeznaczone tylko dla przedsiębiorców, których działalność została zamknięta w drodze decyzji administracyjnych, to Sanepid, lub odpowiedni minister, powinien natychmiast zadecydować o zamknięciu salonów - tak by właściciele i ich pracownicy mogli z takiej pomocy skorzystać.
Z automatu.
O rozwiązaniach ogólnych podyskutujemy gdy szczegóły przyjętych rozwiązań będą już znane.
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Telefon
Strona Internetowa
Adres
32/065
Krzeszowice
32-065
Godziny Otwarcia
| Wtorek | 09:00 - 15:00 |
| Środa | 09:00 - 15:00 |
| Czwartek | 12:00 - 20:00 |
| Piątek | 12:00 - 20:00 |
| Sobota | 09:00 - 14:00 |
27/07/2024